ESPOO / KAUNIAINEN

Ahlsten Heli -TVT Auringonkatu 8 B, 02210 Espoo, 040-703 3180  heli.ahlsten@gmail.com

Blom Janika - TVT Zonessa, 040-7750 255,  www.zonessa.fijanika@zonessa.fi, Espoonportti 3 A, Espoon keskus (palv.kieli myös ruotsi, englanti)

Bäckman Annika - MVT BellazoneTapiolan keskustorni, Tapiontori 1, Espoo 0400-762 002,  www.bellazone.fi, annika.backman@bellazone.fi (palv.kieli myös ruotsi, englanti)

Grönqvist Anna-Leena - MVT, PVT  Kivenlahti 050-590 0763,               anna-leena.gronqvist@metsagroup.com (palv.kieli myös englanti)

Kymäläinen Johanna - MVT, PVT Merivirta 13 B, 02320 Espoo,              045-677 0565, www.vitaliana.netjohanna.kymalainen@vitaliana.net

Nurmi Lisbeth - MVT, PVT op. Ei uusia asiakkaita!  Jahtitorventie 4, 02940 Espoo, lisbeth.nurmi@elisanet.fi (palv.kieli myös ruotsi)

Pandit Eija - MVT, PVT Espoo, 050-434 2292, eija.pandit@gmail.com (palv.kieli myös englanti), ei vastaanottoa tällä hetkellä

Tuohi Katri - TVT Haltijatontuntie 34, 02200 Espoo, 050-354 9988,  katri.tuohi@kolumbus.fi



HANKO

Grönholm Malin - TVT Zonterapi Little Step, Ratakatu 3, 10900 Hanko 040-778 1284, gronholmmalin@gmail.com (palv.kielet suomi ja ruotsi)



HELSINKI

Ahokangas Minna - MVT, PVT Ounasvaarantie 1, Mellunmäki 044-0508 531, minna.ahokangas@pp.inet.fi

Ahtola-Sutinen Jutta - MVT 041-538 9104 jutta.ahtola@gmail.com , www.kehon virtaa.com (palv.kieli myös englanti)

Blom Janika - TVT Zonessa, 040-7750 255,  www.zonessa.fijanika@zonessa.fi, Malmi/Helsinki (palv.kieli myös ruotsi, englanti)

Blomqvist Maria - TVT Östersundom ja Aurinkolahti, Helsinki                  044-275 1304,  www.mariwell.fimaria.blomqvist@mariwell.fi (palv.kieli myös englanti)

Forstén Marita - MVT, PVT op. Juliaanan Helmi Puotila/Itä-Helsinki,   040-593 1006, juliaanan.helmi@hotmail.com (palv.kieli myös englanti)

Hurtta Tuija - MVT, PVT Terapia Topaasi, Föglönkuja 7 A 16, 00590 Helsinki, 040-775 3515,  tuija.hurtta@outlook.com

Jokela-Nuoranen Piia - MVT, PVT op. Lääkäriasema Sofianova, Simonkatu 12 A, Helsinki, vello.fi/sofianova, sofianova@kolumbus.fi 09-612 6520 (palvelukieli myös englanti)

Juusela Laura - MVTIloistaVirtaa, Hallainvuorentie 19 C 24, Helsinki, 050-546 6078,  www.iloistavirtaa.filaura@iloistavirtaa.fi

Jäntti Leena - MVT, PVT op. Lapinlahdenkatu 27, 00180 Helsinki,       0400-131 300,  www.arleena.fileenajantti54@gmail.com

Kemppainen Pauliina - MVT Studio Imagiar, Kruunuvuorenkatu 9 C, Helsinki, 044-330 5005, www.imagiar.fistudioimagiar@gmail.com (palv.kieli myös englanti)

Laine Liisa - MVT  Vironkatu 11, 00170 Helsinki, 050-404 1283, www.maansyli.netliisa.laine@maansyli.net (palv.kieli myös englanti)

Lepistö Piritta - TVT Keho- ja tunneterapia Emotius, Eerikinkatu 1, 00100 Helsinki, 045-864 4546, emotius.fi, piritta@emotius.fi (palv.kieli myös englanti). Äitiyslomalla 03/2020 saakka.

Leskinen Eeva - MVT, PVT Ounasvaarantie 1 A, 00970 Helsinki,              050-403 0713, eevajles@gmail.com, www.eevaleskinen.com

Lindahl Elisabeth - MVT Fysio Ninja Kalastajatorpantie 10, 00330 Helsinki, 0400-472 132, www.fysioninja.fi, (palv.kieli myös ruotsi, englanti, saksa)

Lumijärvi-Lepistö Sani - (MVT, PVT) TVTsani.lepisto@kolumbus.fi Ei vastaanottoa toistaiseksi.

Niittyaho (os. Tuominiemi) Elisa - MVT, PVT Tmi TendaMende, Luutnantinpolku 7a, 00410 Helsinki, 040-707 0217www.kolumbus.fi/tendamendeelisa@tendamende.fi (palv.kieli myös engl.)

Nousiainen Kaisa - TVT Väinö Auerin katu 1, 00560 Helsinki,                    044-231 0244 (jätä viesti, ole hyvä), https://miracura.fi

Mäntylä Taija - MVT, PVT Koroistentie 4 C-talo, 00280 Helsinki,             040-737 4215, www.taitimo.fi, taija.mantyla@gmail.com (palv.kieli myös englanti)

Rintelä Virpi - TVT Hiukset ja Vyöhyketerapia Päästä Varpaisiin, Arttolantie 1, 00750 Helsinki, 044-981 9899, www.paastavarpaisiinvirpi.fi

Rytkönen Tiina - MVT Malminkaari 5, Helsinki, 045-118 2777, www.elonaskel.fi, tiina@elonaskel.fi

Sinervo Ira - TVT Mommy & Me, Kulosaaren puistotie 42, 00570 Helsinki, 040-938 9903, www.irasinervo.fiira.sinervo@me.com (palv.kieli myös englanti)

Sulaoja Kirsi - TVT Sturenkatu 43, 00550 Helsinki, 045-648 6980 https://www.facebook.com/Vy%C3%B6hyketerapeutti-Kirsi-Sulaoja-1518624248434061/  kirsi.sulaoja@gmail.com

Takkunen Minna - TVT Heikkiläntie 7, 2. krs., 00200 Helsinki,                   044-555 3191  minnanvyohyke.com,minna.takkunen@gmail.com




HYVINKÄÄ

Moisio Katri - MVT Luontaishoitola Viridis, Hyvinkää, 040-516 4037 www.figurawellness.fikatri.moisio@elisanet.fi

Löfgren Anu - MVT, PVT op.  Harjukatu 9, Hyvinkää, 040-756 3007  anulofgren@yahoo.com (palv.kieli myös englanti)

Silván Tarja - MVT, PVT  Peltolantie 3 Hyvinkää, 040-585 8023,  info@tarjasilvan.com




JÄRVENPÄÄ

Mansikka Sirpa - TVT sirpa.mansikka@hotmail.com




KARJAA

Forsman Heidi - MVT, PVT Keskuskatu 46, 10300 Karjaa, 040-523 6929,  www.KehoterapiaKorento.fi




KERAVA

Nikula Marjo - MVT Kuparisepänkatu 2, 04250 Kerava, 040-583 7210,
www.hyvanolonpolku.fiinfo@hyvanolonpolku.fi

Pikkupeura Taina - MVT, PVT Juurakkokatu 34 B, Kerava, 050-598 6397, taina.pikkupeura@gmail.com




KIRKKONUMMI

Hindersson Kirsti - MVT, PVT 0400-296 512, kikka.hindersson@gmail.com

Salmi Satu - TVT 050-567 6769 www.kosketuksenvoima.fi, satusalmi23@gmail.com

Tolonen Tarja - MVT Rajapirtintie 105, 02880 Veikkola, 050-495 1700, tarja.tolonen@samettisiipi.fi, www.samettisiipi.fi




LOHJA

Forsman Heidi - MVT, PVT Sibeliuksenkatu 3 (2. krs), 08100 Lohja, 040523 6929,  www.KehoterapiaKorento.fi

Hellsten Taina - MVT, Tähtihoito, Suurlohjankatu 21-23 C 41, 08100 Lohja, 044-355 4662, www.tahtihoito.fitahtihoito@gmail.com




PORVOO

Ahokangas Minna - MVT, PVT Veckjärventie 3 pl 130, 06150 Porvoo 044-0508 531,  minna.ahokangas@pp.inet.fi




TUUSULA

Hasselman Minna - TVT Luontaishoitola Untuvilla c/o TotalFysio, Kirkkotie 51, 04310 Tuusula 040-934 0333, www.untuvilla.fi, untuvilla@gmail.com

Mansikka Sirpa - TVT  sirpa.mansikka@hotmail.com

Rytkönen Tiina - MVT Vaunukuja 10, 04300 Tuusula, 045-118 2777  www.elonaskel.fitiina@elonaskel.fi




VANTAA

Imppola-Lahti Airi MVT  Tähtitaivaankuja 16, 01760 Vantaa,                     044-339 2480, airi.imppola-lahti@kolumbus.fi,  https://www.facebook.com/tahtivyohyke/

Jokela-Nuoranen Piia - MVT, PVT op. Hämevaara, 050-409 6868, doulapiia@yahoo.fi, www.synnytyssyli.fi

Luoto Paula - MVT, PVT Piikirinne 4, Vantaa, 040-506 1052, p.luoto@hotmail.com

Mattila Harri - MVT, PVT, TVT 045-332 5589

Tikkanen Sari - TVT Pakkala, Vantaa, 040-826 7463,  sptikkanen@gmail.com

Tuohimaa Anna-Leena - TVT Herbal Movement, Myyrmäki 040-7069077, annlee1700@gmail.com  (palv.kieli myös englanti)

Volk Raija - MVT, PVT Vuollemutka 5 B, Vantaa, 045-356 2105,  raija.volk@kolumbus.fi (palv.kieli myös ruotsi, englanti, saksa)

Wikström Anu - TVT Vyöhyketerapia Anu Wikström, Peltolantie 8 A, 01300 Vantaa, 040-539  9349, www.anunvyohyketerapia.fi anu@anunvyohyketerapia.fi

Öberg Tiina - MVT, PVT Katin Kauneuskulma, Korsontie 2, 01400 Vantaa, 045-329 5656, tiina.oberg@nei.to   www.keijunkehto.fi




VIHTI

Harju Nuppu - MVT, PVT Aurinkoharju, Rauhaniementie 9, 03790 Vihtijärvi, 040-727 6229,  ww.aurinkoharju.finuppu.harju@aurinkoharju.fi (palv.kieli myös englanti)

Salmi Satu - TVT Vihdintie 1 B, Nummela, 050-567 6769  www.kosketuksenvoima.fi, satusalmi23@gmail.com (palv.kieli myös englanti)

Tarja Tolonen - MVT Rajapirtintie 105, 02880 Veikkola, 050-495 1700,  tarja.tolonen@samettisiipi.fiwww.samettisiipi.fi